Alpinariumai / Gėlynai

Alpinariumastai daugelio, turinčių nuosavą sklypą, svajonė.


Alpinariumas - tai akmenų sodas. Išplito jis palyginus nesenai – 19a pabaigoje – 20a pradžioje.Tuo metu jis turėjo atspindėti Alpių aukštikalnių florą. Centre kalvos puikavosi masyvus akmens luitas ar grupė akmenų, simbolizuojančių kalno viršūnę. Laikai keitėsi. Šiandien visiškai nebūtina, kad alpinariumo pagrindą sud

arytų Alpių ar Himalajų kalnų augalai. Tai gali būti žemaūgiai augalai, kurie Jums patinka. Praktiškai alpinariumui galima panaudoti visus žinomus augalus: žydinčius ir lapuočius, aukštesnius ir žemesnius, vijoklinius ir šliaužiančius. Svarbiausia juos protingai sukomponuoti, suderinant: žiedų spalvas, žydėjimo laiką, ūgį, formą bei lajų spalvas.Reikia žinoti augalo aukšti, jo lajos plotį, kad suaugus ir suvešėjus augalams jie neužgožtų vieni kitų. Besidriekiančius, šliaužiančius augalus reikia kontroliuoti, neleisti jiems per daug išsiplėsti, kad netrugdytų  šalia augantiems. Reikia nepamiršti, kad ne visi augalai mėgsta saulę ar pavėsį. Todėl reikia atsižvelgti ir į tai. Ar pavyks įrengti gražų alpinariumą, priklausys nuo to, kokią vietą jam p
arinksite. Jeigu kieme yra natūralus akmenynas ar kalvelė, prisiderinkite prie esamos aplinkos ir kūrybingai ją išnaudokite. Jei sumanėte įrengti alpinariumą visiškai lygioje vietoje, teks suformuoti gražiai prie aplinkos derantį pakilimą.
Sukurti gražų gėlyną – tai ne vienos dienos ir net ne vieno sezono darbas.
Reikiamų augalų ieškojimas ir derinimas suteiks nemažai džiaugsmo, tačiau pareikalaus išradingumo. Alpinariumo priežiūra – tai nesibaigianti kūryba, jūsų kantrybės ir fantazijos išraiška.

Skambinkit mums Mob.: +370 (676) 76862
El. paštas: projektai@monarda.lt

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti? Parašykite mums ir mes Jums operatyviai atrašysime į Jūsų užklausą.Klientai

Dirbame visoje Lietuvoje!

Dirbame su fiziniais ir juridiniais asmenimis. Padedame rasti sprendimą ir jį įgyvendinti, iškelti tikslą ir jį pasiekti.

Atlikti mūsų darbai

Kontaktai

'Apželdinimas - vejos / MONARDA'
Vilnius - Kaunas - Klaipėda
Dirbame visoje Lietuvoje
Tel.:+370 (676) 76862
El. paštas: projektai@monarda.lt

Visi kontaktai